K-POP DANS | 2.-3. trinn og 4.-5. trinn
Har du lyst til å gjøre vinterferien ekstra morsom? Liker du å danse? Ønsker du å lære kule K-POP-moves og danse til noen av favorittsangene dine fra “K-Pop Demon Hunters”? Da er dette kurset noe for deg!
I dansesalen på Knuden Silokaia får deltakerne lære en energisk og spennende K-pop-koreografi med danseinstruktør Shan.
Med over 10 års erfaring innen K-pop og Jazz, og undervisningserfaring både i Kristiansand og i Kina, tar Shan med seg den nyeste og mest trendy K-pop-stilen fra Øst-Asia til Norge. Dette er en unik sjanse til å lære autentiske K-pop-moves og være dansestjerne for en dag!
Kurset passer for alle nivåer — ingen forkunnskaper kreves. Deltakerne vil jobbe med danseteknikk, isolasjoner, musikalitet, energi og uttrykk, og selvsagt lære en kul koreografi fra start til slutt. Det blir visning for foresatte på slutten av dagen.
Dette blir en lærerik og morsom dag fylt med masse danseglede og høyt tempo!
Så meld deg på å bli med og dans til “K-Pop Demon Hunters” for en skikkelig K –pop -opplevelse i vinterferien!
Info
Instruktør: Shan Xiao
Hvor: Knuden Silokaia
Når:
mandag 16.02 for 2.-3. trinn
tirsdag 17.02 for 4.-5. trinn
Pris: 300,-
Klokkeslett: 10.00-15.00
Antall deltakere: 12
Rom: Whitebox
Ta med: matpakke, frukt og drikke samt innendørs joggesko
Ingen forkunnskaper kreves
LAG DIN EGEN LÅT I STUDIO | 2.-3. trinn
Er du glad i å synge? Har du drømt om å skrive din egen sang, spille den inn i et ekte studio, og kanskje bli den neste store hitmakeren? Nå har du sjansen! I løpet av en spennende dag vil du få lære hvordan en låt blir til, fra idé til ferdig innspilling. Sammen med dyktige instruktører og de andre på gruppa din vil du jobbe med tekst, melodi, og produksjon i et splitter nytt musikkstudio på Knuden. Her får du muligheten til å skape noe helt eget, og oppleve å høre resultatet bli spilt tilbake på høyttalerne.
Info
Instruktører: Andreas Engeset og Lotta Karlson
Hvor:Knuden Silokaia
Når: Mandag 16.02
Pris: 300kr
Kl: 09.00-15.00
Rom: Knudens bandrom og studio
Ta med: Matpakke, frukt og drikke
Bio:
Andreas Engeset en erfaren produsent og låtskriver med en bachelor i musikkteknologi fra NTNU og en master i Music Business and Management ved Universitetet i Agder. Han arrangerer den profesjonelle låtskrivercampene Songcamping i Kristiansand. Med sang og laptop som hovedinstrument har han undervist i Osloskolen hvor han også har arrangert flere workshops innen produksjon og låtskriving.
Lotta Karlsson er en norsk-svensk multi-artistisk utøver med master i songwriting fra UiA, klassisk piano fra Barratt Due musikkinstitutt, Universität der Künste (Berlin) og NTNU institutt for musikk (Trondheim).
Hun har arbeidet med innovative prosjekt innom både musikk og tverrfaglig for scene. Hun har spilt med flere artister i Norge, har skrevet musikk for sceneproduksjoner, og gitt ut sin egen musikk under artistnavnet "The Turning of the Tide". Parallelt med sin egen utøvende praksis brenner hun for å formidle musikk til barn og ungdommer og har undervist i sang, piano og låtskriving på flere forskjellige skoler og universitet.
LAG DIN EGEN LÅT I STUDIO | 4.-5. trinn
Har du drømt om å skrive din egen sang, spille den inn i et ekte studio, og kanskje bli den neste store hitmakeren? Kanskje spiller du et instrument selv? Nå har du sjansen! I løpet av en spennende dag vil du få lære hvordan en låt blir til, fra idé til ferdig innspilling. Sammen med dyktige instruktører og de andre på gruppa din vil du jobbe med tekst, melodi, og produksjon i et splitter nytt musikkstudio på Knuden. Her får du muligheten til å skape noe helt eget, og oppleve å høre resultatet bli spilt tilbake på høyttalerne.
Info
Instruktører: Andreas Engeset og Julie Børresen
Hvor: Knuden Silokaia
Når: Tirsdag 17.02 for 4.-5. trinn
Pris: 300kr
Kl: 09.00-15.00
Rom: Knudens bandrom og studio
Ta med: Matpakke, frukt og drikke
Bio:
Andreas Engeset en erfaren produsent og låtskriver med en bachelor i musikkteknologi fra NTNU og en master i Music Business and Management ved Universitetet i Agder. Han arrangerer den profesjonelle låtskrivercampene Songcamping i Kristiansand. Med sang og laptop som hovedinstrument har han undervist i Osloskolen hvor han også har arrangert flere workshops innen produksjon og låtskriving.
Julie Enger Børresen er en erfaren produsent og låtskriver med en bachelor i musikkproduksjon fra Universitetet i Agder (UIA). Med et sterkt engasjement for undervisning, har hun utviklet og ledet DKS-opplegget "Songs for Humanity", som har blitt gjennomført på flere skoler i Sandefjord og Oslo. Hun har også vært prosjektleder på Bandskolen i Oslo ved AKKS, samt bandleder og trommelærer på LOUD! Bandleir. Som produsent og låtskriver har hun samarbeidet med flere artister, inkludert Kalandra, MÅD og Synne Vo, og har tidligere spilt trommer i bandet Frk. Fryd. I tillegg har hun et eget soloprosjekt som kalles LULI, som har fått omfattende radiolisting og turnert både i Norge og internasjonalt.